Prenumeruokite ir sužinokite naujienas pirmi!

NAUJIENLAIŠKIS

[contact-form-7 404 "Nerasta"]

SEKITE MUS:

Naujienlaiškis

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite dovanų 10% vertės nuolaidų kuponą pirkinių krepšeliui! ☻

  NEMOKAMAS PRISTATYMAS LIETUVOJE PERKANT UŽ 50€

  PAIEŠKA

  Išskirtinės ir kokybiškos prekės vaikams ir kūdikiams
    /  ŽAISLAI   /  Kaip pasirinkti saugius žaislus vaikams
  Kaip pasirinkti saugius žaislus vaikams

  Kaip pasirinkti saugius žaislus vaikams

  Kaip pasirinkti saugius žaislus vaikams? Ekologija yra vis plačiau populiarėjanti tema ne tik žiniasklaidoje, kine ar drabužių bei baldų pramonėje, bet ir žaislų industrijoje. Visi puikiai žinome, apie mūsų namų – Žemės senkančius išteklius, prie kurių sekinimo prisidedame kasdien perdėtai vartodami aplinkai nepalankią produkciją. Žinoma, vartotojiškumas yra neatsiejama XXI a. dalis, ypač, kai karantinas namuose uždarė milijonus žmonių, tačiau tikrai galime pasimokyti vartoti jei ne saikingiau, tai bent sąmoningiau.

   

  Ką galime padaryti, kad vartotume sąmoningai? Pirmiausiai, turėtume atsižvelgti į produkcijos, kurią vartojame, sudėtį. Štai, pavyzdžiui, pilnus namus žaislų turi kiekviena šeima, auginanti bent vieną vaiką. Taip yra todėl, kad egzistuoja nuolatinis poreikis užimti, lavinti bei linksminti mažylį. Tad, visai natūralu, jog vaiko smalsumas yra neišsenkantis ir nuolat augantis, todėl su tais pačiais žaislais žaisti paprasčiausiai nusibosta. Taip namuose atsiranda vis daugiau ir daugiau žaislų, o kur dar tetų ir močiučių dovanojami minkšti „draugai“ ar kalnai kaladėlių. Tačiau pripažinkime, ne visada atsižvelgiame į tai, kokiu būdu žaislas pagamintas bei kokia jo sudėtis.

  Plastikiniai žaislai
  Deja, dauguma žaislų, tarp jų ir kaladėlės, gaminami iš plastiko, kuris daro nepaprastai neigiamą poveikį mūsų planetai. Plastikas yra pigiai ir greitai išgaunama žaliava, todėl tokia produkcija gamintojui yra labai naudinga, bet deja, nepaprastai žalinga aplinkai ir neretai žalinga vaikui, nes savo sudėtyje turi pavojingų cheminių medžiagų. Plastikas dažniausiai gaminamas iš naftos, kuri daro didžiulę žalą aplinkai. Gaminant plastiką į aplinką išmetama daug anglies dioksido, taip pat, plastikas turi ilgą irimo laiką. Plastiką galima keisti mediniais žaislais, kurie neretai yra ne tik draugiški aplinkai, itin patvarūs, neturi kenksmingų sudėtinių dalių galinčių pakenkti vaikui, tačiau yra ir puiki stiliaus detalė namų interjere.
  Mediniai žaislai

  Mediniai žaislai turi svarbų pranašumą prieš įprastus plastmasinius žaislus – jie lavina vaiko fantaziją, nes neturi jokių įmontuotų garso instrukcijų ir kitų elektroninių savybių, nurodančių, kaip su jais elgtis. Tokiu būdu vaikai lavina savo emocinį, kognityvinį ir socialinį intelektą. Taip pat, didelei nuostabai mediniai žaislai ne tik tausoja gamtą, yra saugesni ir patvaresni pagal sudėtį, bet dar džiugina ir kainos bei kokybės santykių. Įsigyjus medinį žaislą nereikės rūpintis baterijomis, ar tarnavimo laiku, nes iš medienos pagaminti žaislai tarnauja tiek ilgai, kad neretai dar puikios kokybės būna perleidžiami kitai kartai (platų tokių žaislų asortimentą siūlome, kuriuos rasite paspaudę čia ===> mediniai žaislai.

  Tačiau ką daryti, jei Jums ar Jūsų vaikui norisi būtent plastikinių kaladėlių? Gera naujiena ta, kad prekyboje galima įsigyti kaladėlių, gaminamų iš cukranendrių. Tokios kaladėlės ne tik saugios, bet yra ir kur kas patvaresnės nei iš įprasto plastikos gaminamos kaladėlės, bei yra ekologiškos, todėl ateityje jų paklausa tik augs. Mūsų puslapyje bioplastiko žaislų paspaudę čia ===> konstruktoriai rasite šių žaislų asortimentą ir jei dar neišbandėte šios naujienos, tai labai kviečiame išmėginti. Iš esmės, kaladėlės ne tik smagus ir vaikų mėgstamas užsiėmimas, tačiau žaidimas jomis gerina rankų ir akių koordinaciją, vysto atkaklumą, motorinius, erdvinius, pažintinius vaiko įgūdžius, lavina fantaziją. Tokių kaladėlių paviršius yra standus, atitinka plastikinių kaladėlių funkcionalumą, tačiau yra minkštas ir malonus liesti. Galbūt kitą kartą prieš pirkdami žaislą savo vaikui, ar dovaną draugės mažyliui, susimąstysime ir darysime tai atsakingai?

   

  Tam, kad lengviau atsirinktume nepavojingus žaislus, pateikiame sąrašą cheminių medžiagų, kurių reikia vengti skaitant žaislo sudėtį, tad atsispausdinkite, ar pasidarykite ekrano nuotrauką, kad visada turėtume su savimi ir reikalui esant, galėtumėte pasitikrinti.

   

  Pavojingų cheminių medžiagų randamų žaisluose sąrašas:
  • Anilinas
  • Azo dažai
  • Kadmis
  • Chromas
  • Švinas
  • Bromintos degumą mažinančios medžiagos (polibrominti difenileteriai)
  • Formaldehidas ir medžiagos, kurių gamybos metu susidaręs formaldehidas lieka kaip priemaiša (pvz., Benzylhemiformal, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, 5-Bromo5-Nitro-1,3-Dioxane, Diazolidinyl Urea, Imidazolidinyl Urea, Quaternium-15, DMDM Hydantoin)
  • Perfluorinti angliavandeniliai (PFC: PFOA, PFOS)
  • Bisfenolis A (BPA)
  • Nonilfenolis (ir jo etoksilatai)
  • Organiniai alavo junginiai
  • Ftalatai: Detilheksilftalatas (DEPH), Dibutilfatlatas (DBP), Butilbenzilftalatas (BBP), Diizononilftalatas (DINP), Diizodecilftalatas (DIDP), Di-n-oktilftalatas (DNOP)
  • Triklozanas

  Taigi, bendros rekomendacijos tiems tėveliams, kuriems rūpi ne tik vaiko užgaidos, tačiau ir žaislų sudėtis, lemianti draugiškumą aplinkai:

  1. Mažiau yra geriau! Stenkitės pirkti mažiau, bet kokybiškų žaislų;
  2. Venkite labai pigių žaislų, nes jų sudėtyje dažniau aptinkama pavojingų cheminių medžiagų;
  3. Nepirkite žaislo, kuris turi stiprų nemalonų kvapą ar yra iškvėpintas;
  4. Išpakavę žaislą palikite jį kuriam laikui lauke ar balkone, kad išsivėdintų – taip pasišalina ir kai kurios pavojingos cheminės medžiagos;
  5. Atkreipkite dėmesį, jog „CE“ ženklas negarantuoja saugumo. Visi žaislai pagaminti ES privalo būti paženklinti kaip atitinkantys saugumo reikalavimus.
  6. Pasidalinkite šia informacija su artimaisiais – kartu mes galime daugiau!

   

  Kaip pasirinkti saugius žaislus vaikams 1

   

  Tad, labai svarbu pagalvoti, kaip pasirinkti saugius žaislus vaikams.

  Daugiau informacijos apie pavojingas sudėtines medžiagas žaisluose rasite puslapyje www.pagalvok.lt

  PALIKTI KOMENTARĄ

  You don't have permission to register
  X
  0
   0
   Jūsų krepšelis
   Jūsų krepšelis tusčias
    PRITAIKYTI NUOLAIDOS KODĄ